Production

Master Materials

Add New Material

Define a raw material that can be used in production items

e.g., sqm, kg, ltr, m, pcs

Package/Purchase Information

e.g., 25 for 25kg bag, 100 for 100m roll

$

Total cost for one package/board/bag/roll

Calculated Cost per Unit: $0.00/unit

Additional notes about this material

Cancel